Na cestu finančního poradce mě přivedla vlastní negativní  zkušenost, kterou jsem zažil při vyřizování hypotéky

Byla to už druhá zkušenost. Poprvé jsme si kupovali již hotový nový dům v Českém ráji, který jsme následně úspěšně prodali a přestěhovali se na Pardubicko. Tehdy vše probíhalo poměrně hladce. Jak částečné financování koupě domu hypotečním úvěrem, tak i následné umoření tohoto úvěru po prodeji domu.

Po devíti letech života v pronajatém domě jsme se s rodinou rozhodli si vzít hypoteční úvěr a pořídit si vlastní bydlení. Měla to být úžasná doba plná očekávání a těšení se na stavbu nového bydlení - vyklubala se z toho ale noční můra. Domnívali jsme se, že všichni, kdo se na vizitce honosí titulem finančního poradce, své práci rozumí. Byl to omyl! Narazili jsme na spoustu špatných situací, temných míst v procesu, což jsme se snažili řešit sami, a mraky neochoty.

Nakonec jsme s rodinou vše zvládli, ale díky této zkušenosti vím, jak se cítí klient na druhé straně, když se sám v problematice neorientuje a spoléhá se na finančního nebo hypotečního poradce. Právě proto se klientovi snažím vysvětlovat krok za krokem celý proces, aby všemu správně rozuměl, mohli jsme spolu vybrat nejvhodnější produkt a projít hladce celým financováním. Spokojenost mých klientů není žádné prázdné klišé, ale naprosto zásadní hodnotící prvek mojí práce.

Máte dotaz?