Stoprocentní hypotéka

Mnoho z nás se setká s rozhodováním, zda a jak financovat pomocí úvěru svoje bydlení

Banky momentálně nabízejí až 90% financování úvěrem nákupu nebo stavby nemovitosti.

Proč ale vůbec třeba přemýšlet o tom, zda financovat kompletně náklady na financování ve 100% výši? Co třeba tohle. Při nákupu nemovitosti za 4 miliony, musím mít hotovost minimálně 400 tisíc. Jestli je mám, tak super. Pokud mám ale jen tuto částku, hrozí, že při koupi nemovitosti se vydám ze všech peněz, a pokud by po nastěhování došlo k jakémukoliv problému a potřeboval bych hotovost, nastal by problém, který bych musel řešit drahým spotřebitelským úvěrem.

Také přijdu o „vatu“ pro případ kritické chvíle, která by mohla nastat (nemoc, ztráta zaměstnání apod.). Proto stojí za uvažování, pokud jsem bonitní a mám na to příjmy, financovat si 100 % při pořízení nemovitosti úvěrem. Další důvod. Pokud si těch 400 tisíc nechám a uložím do investic, které se mohou hodnotit 5-7 % (není to ani příliš riskantní investice), lze si tím úročením vlastně částečně nebo zcela „sanovat“ úroky z úvěru, který si na pokrytí těch 10 % financí na bydlení vezmu. To stojí také za uvažování.

Získat 100% krytí lze, a to dvěma způsoby. Buď úplně „čistě“, když vím, které banky oficiálně tolerují takové financování (není jich moc), anebo mi někdo poradí, jak trošku podvádět.

Já to opravdu dělám pouze oficiálně a bez podvádění. Můžete se přesvědčit sami. Martin